Enea Polish Nordic Walking CUP 2022

Enea Polish Nordic Walking CUP 2022

Z przyjemnością pragniemy ogłosić, iż przystąpiliśmy do organizacji Enea Polish Nordic Walking CUP 2022. Jest to cykl imprez Ogólnopolskich Pucharów Nordic Walking, które odbędą się w tym roku w 10 miejscowościach na terenie całej Polski. Inauguracyjne zawody odbędą się 30 kwietnia w Koszalinie, zaś finał zaplanowano 1 października w Potęgowie. Jednym z etapów całego cyklu będą zawody, które odbędą się 31 lipca w Latoszynie przy Uzdrowisku Latoszyn-Zdrój.

W zawodach mogą startować zarówno amatorzy jak i profesjonalni sportowcy. Wszyscy uczestnicy cyklu będą rywalizować na dwóch dystansach 5 i 10 km. Na zakończenie rywalizacji w każdym etapie będą przyznawane punkty do klasyfikacji generalnej. 

Podsumowaniem Enea Polish Nordic Walking CUP 2022, będzie udział wszystkich uczestników w zawodach finałowych, gdzie zostaną wręczone nagrody w klasyfikacji generalnej i wiekowej.

Głównym celem całego cyklu jest popularyzacja prozdrowotnego trybu życia, jak również umożliwienie aktywnego spędzania czasu wolnego. Ponadto, zawody regionalne są doskonałą okazją do promocji aktywności fizycznej i zachęty lokalnej społeczności do uprawiania tej dyscypliny sportowej.

Nordic walking, to ogólnodostępna aktywność prozdrowotna, angażująca do 90% mięśni całego ciała. Obecnie tego typu marsze uprawiane są przez miliony ludzi na całym świecie. Sekret polega na umiejętnym odepchnięciu się specjalnymi kijami od podłoża i zaangażowaniu górnych partii mięśniowych przy jednoczesnym odciążeniu stawów skokowych, kolanowych, bioder i kręgosłupa.

Serdecznie zapraszamy

Link do wydarzenia i zapisów :  http://inws.info/puchar_nordic_walking/latoszyn 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/enea-polish-nordic-walking-cup-2022-2699.html