Elvis, kot ze śrutami w czaszce, czuje się już lepiej. Nagroda ponad 8000 zł za wskazanie oprawcy

Sprawa kota znalezionego przy ul. Grunwaldzkiej to jeden z głośniejszych tematów tego tygodnia. Mieszkańcy nie tylko wspierają leczenia zwierzaka, ale także domagają się złapania jego oprawcy. Policja odpowiada, co zostało zrobione w tej sprawie.

Siedem śrutów stożkowych w czaszce i jeden w karku, a także uszkodzona przegroda nosową i podniebienie. Po znalezieniu na opuszczonej posesji przy ul. Grunwaldzkiej, zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza i Fundacji Psi Azylek – Zwierzęta w Potrzebie. Elvis jest już po amputacji prawej gałki ocznej, a pięć śrutów zostało usuniętych przez specjalistę. Dwa jak na razie pozostają w ciele kota ze względu na ich trudną dostępność.

„Kotek jest w dobrej formie, ma apetyt i… mimo tylu cierpień, których doznał od człowieka, chce być blisko niego. Nieustannie prosi o mizianie – donosi fundacja”.

Obecnie zwierzę przebywa w krakowskiej przychodni Retina. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć jego leczenie, może to zrobić TUTAJ.

Oprócz tego, cały czas trwa inna zbiórka – na nagrodę za wskazanie oprawcy Elvisa. Pierwszego dnia za pomoc w złapaniu sprawcy oferowano 1000 zł. Teraz kwota wzrosła do 8000 zł, a osoby chcące przyczynić się do ukarania winnego wciąż podbijają stawkę. Do zrzutki można dołożyć się TUTAJ.

Zdarzenie zgłoszono na policję w poniedziałek. Obecnie prowadzone jest postępowanie. Czyn został zakwalifikowany jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, winnemu grozi do 5 lat więzienia.

„Policjanci przydzieleni do tej sprawy pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy st. asp. Jacek Bator. – Wszystkie zgłoszenia sprawdzane są na bieżąco, nie będziemy bagatelizowali żadnej informacji.”

Fundacja oraz policja apelują do osób posiadających jakiekolwiek informacje powiązane ze sprawą o przekazanie ich w ręce organu ścigania.