Elektrośmieci…ich drugie życie

25 maja w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Dębica miało miejsce uroczyste podsumowanie VIII edycji Gminnego Ekologicznego Konkursu „Elektrośmieci…ich drugie życie”, którego organizatorem jest Zespół Szkół w Podgrodziu.

Głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu edukacji
w zakresie gospodarowania odpadami, a w szczególności w zakresie postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. Konkurs przebiegał na dwóch etapach.

Pierwszy etap polegał na zbiórce elektrośmieci i odprowadzeniu ich do Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie. Poza tym każda szkoła miała za zadanie wykonanie tematycznych zagadek: „Jak dobrze znasz system gospodarowania odpadami”. Opracowane zagadki szkoły przesyłały do Organizatora pocztą elektroniczną.

Komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac zgodnie z przyjętym Regulaminem na podstawie następujących kryteriów: „Wartość edukacyjna, poznawcza; Kultura słowa; Pomysłowość, oryginalność”.

Nagrody główne przyznano 3 Szkołom: I miejsce – Zespół Szkół w Podgrodziu; II miejsce – Zespół Szkół  w Stasiówce; III miejsce – Zespół Szkół w Zawadzie.

Przyznano również Wyróżnienie Drużynie z Zespołu Szkół w Nagawczynie. Nagrody ufundował Wójt Gminy Dębica.

Certyfikat ELEKTRO SZKOŁA 2022 odebrała pani Dyrektor Stanisława Piłat dla Zespołu Szkół w Brzeźnicy za największą ilość zebranych elektrośmieci (700 kilogramów).

Wszyscy Uczniowie otrzymali upominki za uczestnictwo w projekcie. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Wspaniali Opiekunowie-Nauczyciele zasługują również na szczególne uznanie. Gratulujemy! Wszystkie nadesłane teksty zagadek odznaczają się wysokimi walorami poznawczymi, w związku z czym mają szansę na dalsze wykorzystanie w procesie edukacyjnym.

Zastępca Wójta Marek Mikrut oraz Dyrektor GZEASiP w Dębicy Zdzisław Siwula potwierdzili, iż cele projektu zostały w pełni osiągnięte.

Przy okazji zorganizowanego przedsięwzięcia Szkoły w Brzeźnicy, Podgrodziu i Stobiernej zebrały łącznie 1450 kilogramów elektroodpadów.

Projekt, jak co roku, koordynowała Pani Marzena Kut.

Decyzją Organizatorów zaplanowano przeprowadzenie IX edycji Konkursu w roku 2023. Serdecznie dziękujemy za pożytecznie i przyjemnie spędzony czas.

                                 

 Z Gratulacjami dla wspaniałych Uczestników –

Dyrektor Zespołu Szkół w Podgrodziu Barbara Szczerbińska

 

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/elektrosmieciich-drugie-zycie-2711.html