Eko Piknik w Parku „Sokoła” – Serwis informacyjny Miasta Dębica

25 maja 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Łaziki marsjańskie z recyklingu, elektrośmieci, ule z bębnów od pralek, warsztaty  pszczelarskie połączone z degustacją miodu, turniej szachowy, to tylko niektóre atrakcje, jakie czekać będą na dębiczan podczas Eko Pikniku organizowanego przez Miasto Dębicę z Fundacją Odzyskaj Środowisko. Odbędzie się on 4 czerwca w parku „Sokoła” przy Domu Kultury Śnieżka.

W czasie imprezy nie zabraknie konkursów eko, waty cukrowej, a także atrakcji dla najmłodszych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka elektrycznych śmieci. Za każdy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. – Zachęcamy wszystkich mieszkańców Dębicy, by oddali do recyklingu zużyte baterie, telefony, zabawki elektroniczne czy zepsute sprzęt AGD – pralki, lodówki. Dzięki temu chronimy siebie, dbamy o nasze miasto oraz o środowisko naturalne. Dodatkową zachętą są upominki w postaci nasion łąk kwietnych oraz miododajnej facelii – mówi Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Oprócz zbiórki elektrośmieci na mieszkańców Dębicy czekają liczne atrakcje. Klub Szachowy Gryf w Dębicy przeprowadzi ekologiczny turniej szachowy. –Zaprezentujemy także wyjątkowe szachy z recyklingu elektrycznych śmieci. Do wykonania każdej figury szachowej wykorzystaliśmy elementy pochodzące z przetworzenia pralek, lodówek czy telefonów komórkowych – zapowiada Agnieszka Pabis z Fundacji Odzyskaj Środowisko. – Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników turnieju, a najlepsi zmierzą się w rozgrywkach ogólnopolskich – dodaje.

Oprócz zmagań szachowych, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach trash artu, podczas których uczestnicy będą mogli zrobić ogrody w szkle z elementów pochodzących z recyklingu, posłuchać ciekawostek o pszczołach i sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii. Fanów kosmosu zaciekawią z pewnością sondy marsjańskie wykonane z elementów z recyklingu elektrośmieci.

Eko Piknik organizowany jest wspólnie przez Miasto Dębicę, Fundację Odzyskaj Środowisko, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, organizację odzysku AURAEKO oraz MB Recycling, w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

W wydarzeniu wezmą udział także: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Wodociągi Dębickie oraz Nadleśnictwo Dębica.

Eko Piknik potrwa od godz. 11:00 do 17:00.

Źródło: https://debica.pl/eko-piknik-w-parku-sokola/