E-wizyta dla pacjenta

Masz problemy z dodzwonieniem się do swojej przychodni? Skonsultuj się on-line z lekarzem lub pielęgniarką bez wychodzenia z domu. Usługa dostępna jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

E-wizyta to konsultacja on-line z lekarzem lub pielęgniarką udzielana za pomocą wideorozmowy lub rozmowy przez telefon, bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa jest dostępna 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. E-wizyta jest bezpłatna.

Dzięki e-wizycie:

1) skonsultujesz z pracownikiem medycznym niepokojące Cię objawy lub złe samopoczucie,

2) omówisz wyniki badań, np. poziomu cukru czy ciśnienia,

3) otrzymasz e-receptę na leki, które przyjmujesz,

4) otrzymasz poradę medyczną,

5) otrzymasz e-zwolnienie.

 

Aby skorzystać z e-wizyty potrzebne będą: komputer, telefon, dostęp do internetu i e-mail.

Z e-wizyty możesz skorzystać na dwa sposoby:

1) za pomocą komputera wyposażonego w kamerę i mikrofon – dzięki temu będziesz widział i słyszał rozmówcę,

2) za pomocą telefonu – wtedy będziesz rozmawiał z pracownikiem medycznym przez telefon (ale i tak wcześniej trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy przez internet).

Aby zapisać się na e-wizytę trzeba wejść na stronę https://pacjent.gov.pl/ewizyta. Po wypełnieniu formularza, który znajduje się pod linkiem: https://pacjent.gov.pl/ewizyta na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość, jak połączyć się z lekarzem lub pielęgniarką za pomocą komputera, laptopa lub przez telefon.

Informację o terminie e-wizyty otrzymasz przez SMS. Szczegóły dotyczące połączenia otrzymasz w wiadomości e-mail, kiedy nadejdzie twoja kolej i pracownik medyczny będzie na ciebie oczekiwać. Niestety, jeśli przepadnie termin twojej e-wizyty, wrócisz na koniec kolejki.

Do pobrania: instrukcja dla pacjenta

Źródło: https://www.czarna.com.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=24&dzialy=24&akcja=artykul&artykul=1342