Dzień patrona w Brzeźnicy

Świętowanie dnia Patrona PSP w Brzeźnicy  – Jana Pawła II rozpoczęto w środę 18 maja. W dniu urodzin Patrona Szkoły odbyła się IX edycja Sztafety Papieskiej, w której udział wzięli uczniowie szkoły, wychowankowie oddziałów przedszkolnych oraz żłobka gminnego w Brzeźnicy wraz z opiekunami, nauczycielami i rodzicami. Podczas, której uczestnicy wspólnie przebiegali tyle kilometrów ile dni liczył Pontyfikat JP II, czyli 9301 – jak w poprzednich edycjach tak i w tym roku udało się przebiec dużo więcej kilometrów.

Uroczystości, kóre miały miejsce 20 maja rozpoczęto Mszą św. w Kościele Parafialnym w Brzeźnicy. Następnie na boisku lekkoatletycznym przy szkole wszyscy uczestnicy uroczystości zgromadzili się do wspólnego zdjęcia wykonanego dronem.

Świętowanie na sali gimnastycznej połączone było z Galą Konkursową Międzyszkolnego Konkursu: wiedzy, plastycznego i literackiego pod hasłem „Święci Przyjaciele i Wychowawcy dzieci i młodzieży – Stefan Wyszyński i Karol Wojtyła.” Honorowy Patronat nad konkursem objął Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, przedstawiciele KUL-u, kustosz Sanktuarium w Zabawie – Ks. Zbigniew Szostak, przedstawiciele organu prowadzącego szkołę, radni Gminy Dębica, sołtysi Brzeźnicy i Woli Brzeźnickiej, uczniowie i wychowankowie szkoły, pracownicy szkoły, nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami z 15 szkół biorących udział w konkursach.

Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu oraz podziękowania dla opiekunów. Uświetnieniem wspólnego świętowania było świadectwo p. Pawła Zduchniewicza, dziennikarza, autora książek o Świętym Janie Pawle II oraz Stefanie Wyszyńskim. Dzieci natomiast poprzez śpiew wyraziły podziękowania swojemu Patronowi Szkoły, który jest dla nich wzorem pracowitości i skromności, a jednocześnie wsparciem w codziennej rzeczywistości.

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dzien-patrona-w-brzeznicy-2700.html