Dzień dziecka w Pustkowie – Osiedlu zostanie na długo zapamiętany !

W ubiegły piątek tj. 3 czerwca 2022 r., na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, odbył się „Dzień dziecka 2022”. Przez cały dzień dla wszystkich dzieci i młodzieży przygotowano szereg ciekawych atrakcji, które zostały podzielone na dwa bloki.

Dzień dziecka zapoczątkowało oficjalne otwarcie i oddanie do użytku Miasteczka Ruchu Drogowego wraz z terenem rekreacyjnym z placem zabaw dla dzieci i młodzieży w Pustkowie-Osiedlu. Piotr Żybura – Przewodniczący Rady Gminy Dębica, a zarazem sołtys Pustkowa – Osiedla jako gospodarz przywitał wszystkich przybyłych gości Po przywitaniu, głos zabrał Zastępca Wójta Gminy Dębica – Jacek Drobot, który zaprezentował trzy inwestycje, które zostały już zakończone i oddane do użytku tj.: Budowę parku rekreacyjno – turystycznego dla dzieci i młodzieży w ramach zadania: Budowa obiektów infrastruktury rekreacyjno-turystycznej na terenie Gminy Dębica, Budowę Parku Linowego w Pustkowie-Osiedlu i Budowę obiektów małej architektury w ramach zadania: Place zabaw i tereny inwestycyjne – Miasteczko Ruchu Drogowego oraz Skatepark w Pustkowie-Osiedlu, który zostanie oddany do użytku już we wrześniu. Po tej prezentacji głos zabrała Radna Gminy Dębica – Agata Wiater koordynatorka Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica. Dzieci ze szkoły z Pustkowa – Osiedla wręczyły na ręce Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza i Przewodniczącego Rady Gminy Dębica Piotra Żybury prace plastyczne w formie namalowanych obrazów z Miasteczkiem Ruchu Drogowego wykonane przez Antoniego Kapałę.

Głos zabrał również Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, który serdecznie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w realizację każdego z projektów, mając również nadzieję, że każdy z nich będzie dostarczać wszystkim użytkownikom wielu niezapomnianych doznań a przy tym być dopełnieniem bardzo szerokiej oferty na spędzanie czasu wolnego, z której można korzystać w Pustkowie-Osiedlu. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali Jerzy Ostręga – trener i opiekun dzieci z gminy czarna, która w tym roku zdobyła Mistrzostwo Polski w BRD oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Dębicy – podinsp. Waldemar Mytkos, którzy przekazali informacje na temat zawodów i jak będą wyglądać poszczególne konkurencje. Do pierwszego przejazdu po miasteczku przygotowała się grupa przedszkolaków z Pustkowa-Osiedla, a zaraz po nich swój przejazd odbyli : Wójt Gminy Dębica – Stanisław Rokosz, Zastępca Wójta Gminy Dębica – Jacek Drobot, Dyrektor GOSiR Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Radna Gminy Dębica – Agata Wiater oraz Radny Gminy Dębica – Roman Mazur.

Po części oficjalnej rozpoczęły się jednocześnie : Turniej Piłki Nożnej Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica „Chemik Pustków” dla zawodników z wszystkich grup Akademii tj.: Nagawczyny, Pustkowa, Brzeźnicy, Podgrodzia, Pustkowa-Osiedla oraz Paszczyny, który był rozgrywany na płycie boiska sportowego KS Chemik Pustków. Turniej był prowadzony przez trenerów i opiekunów Akademii Piłkarskiej. Dla dzieci, była to kolejna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych kolegów, a przy tym była to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Na zakończenie turnieju wszystkim graczom medale wręczyli Zastępca Wójta Gminy Dębica – Jacek Drobot, Przewodniczący Rady Gminy Dębica – Piotr Żybura, Radny Gminy Dębica – Józef Marek oraz Dominik Tarczyński – właściciel firmy TARBUD i sponsor turnieju.    

Wolontariat Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica na boisku Orlik zorganizował Spartakiadę Integracyjno-Sportową dla dzieci ze szkół, które brały udział w kilku konkurencjach sportowo-sprawnościowych tj.: rzuty do celu, biegi, skoki, konkurencje z piłkami i różnymi elementami do zabawy jak i wiele innych konkurencji, który dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu. Po zakończeniu wszystkich konkurencji każde dziecko otrzymało specjalny medal okolicznościowy, które wręczali Radna Gminy Dębica – Agata Wiater oraz Dyrektor GOSiR Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński.  Spartakiada organizowana była w ramach zadania „Spartakiada sportowo – lekkoatletyczna z udziałem dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych”, na które Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży otrzymało dofinansowanie w ramach Otwartego Konkursu Ofert organizowanego przez Gminę Dębica

Na Miasteczku Ruchu Drogowego oraz Rowerowym Torze Przeszkód został przeprowadzony Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dębica, w którym do udziału zgłosiły się po 3 osoby z każdej szkoły z terenu gminy i gościnnie ze szkoły z Gminy Czarna. Podstawową zasadą w turnieju było popełnienie jak najmniejszej ilość błędów w obu konkurencjach, za które otrzymywano punkty karne. Na rowerowym torze przeszkód wszyscy uczestnicy mieli do pokonania takie przeszkody jak: przejazd po wybojach, przejazd po pochylni, przejazd po rynnie, wjazd i wyjazd z wyznaczonego miejsca, przejazd przez bramę, slalom z pachołkami, zabranie i położenie klocka, przejazd po okręgu i na końcu hamowanie w wyznaczonej strefie. Każdy z uczestników musiał wykazać się wysoką umiejętnością jazdy na rowerze a także utrzymywania równowagi czy jazdy jedną ręką. Za każdy błąd, podparcie, przewrócenie przeszkody lub jej nie zaliczenie, były przyznawane punkty karne. Na miasteczku ruchu drogowego, wszystkie dzieci musiały wykazać się umiejętnością bezpiecznego poruszania w ruchu drogowym jak i wiedzą na temat poznanych znaków drogowych. Każdy uczestnik otrzymywał kartę kontrolną z wyznaczonymi punktami, przez które musiał przejechać. W trakcie jazdy każdego uczestnika oceniał Pan Policjant z Ruchu Drogowego oraz pracownik Straży Gminnej. Każde niezastosowanie się do znaków pionowych i poziomych oraz brak sygnalizacji zmiany pasa ruchu było odnotowywane i za każdy taki błąd były przyznawane punkty karne. Po zakończeniu obu konkurencji zostały zliczone wszystkie punkty karne, w oparciu o które była prowadzona końcowa klasyfikacja. I tak oto pierwsze miejsce zajęła Julia Kucharska ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy, drugie miejsce zajął Miłosz Stachowicz ze Szkoły Podstawowej w Czarnej, a trzecie miejsce zajęła Anna Kizior również ze Szkoły Podstawowej w Czarnej, oprócz tego każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy medal, który wręczali Dyrektor GOSiR Gminy Dębica – Krzysztof Lipczyński, Jerzy Ostręga – koordynator BRD oraz Policjanci z Ruchu Drogowego.

Po zakończeniu bloku turniejów sportowych i gier i zabaw. Nastąpiło otwarcie strefy zabaw i rozpoczęcie pikniku rodzinnego w rytmach muzyki disco. Od godziny 16:00 każdy mógł skorzystać z 6 dmuchanych zjeżdżalni, stoiska w watą cukrową i popcornem, lodów, stoiska do malowania twarzy, stoiska z kolorowymi warkoczykami, stoiska z zabawkami, stoiska ze szkoły nauki języka angielskiego English Avenue, stoiska do paintballa, gdzie dodatkowo każdy mógł wziąć udział w losowaniu, którego nagrodą był przejazd Drift Taxi z Łukaszem Pijar kierowcą BMW oraz bezpłatnego wejścia na Park Linowy. Jeżeli ktoś tego dnia patrzył w niebo mógł złapać cukierki, a to za sprawą Tomasza Pawełek – właściciela firmy Royal Star, który wykonał kilka przelotów nad Pustkowem-Osiedlem zrzucając w kierunku uczestników setki cukierków. Wszystko to działo się w rytmach muzyki disco i licznych atrakcji które prowadził Kinder Sid. Oprócz znakomitej muzyki i dyskoteki wszystkie dzieci wzięły udział w kilku konkurencjach, jak przechodzenie pod tyczką, przeciąganie liny oraz zabawy w sztucznym śniegu, mydlanych bańkach. Oczywiście najbardziej wyczekiwana była cukierkowa bomba, gdzie z dwóch armatek zostały wystrzelone setki cukierków, oraz największa atrakcja czyli PianaParty, która jak zwykle dostarczyła najwięcej frajdy wszystkim dzieciom, a zabawy w niej nie było końca.     

Tym sposobem Dzień Dziecka 2022 w Gminie Dębica dobiegł końca, była to wyjątkowa impreza, która tego dnia przyciągnęła do Pustkowa-Osiedla ogromną ilość dzieci, młodzieży i rodziców. Wyjątkowa atmosfera rodzinnego pikniku na pewno przyniosła wszystkim jego uczestnikom dużą dawkę dobrej zabawy, sporego uśmiechu i niesamowitej radości z mile spędzonego czasu. Szczęście wymalowane na twarzach wszystkich dzieci jest tym co sprawia nam ogromną radość a do tego dodaje mnóstwa sił oraz energii do organizacji kolejnych wydarzeń w Gminie Dębica.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i razem z nami świętowania Dnia Dziecka

 

Organizatorami Dnia Dziecka byli: Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica,

Sponsorami : Firma LERG S.A oraz Firma Romet sp. z o.o.

Współorganizatorami : Klub Sportowy Chemik Pustków, Akademia Piłkarska Gminy Dębica „Chemik Pustków”, CUS Gminy Dębica, OSP Nagawczyna, Wolontariat Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica, Automobil Klub Stomil Dębica, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie-Osiedlu.

 

Źródło: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica

 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/dzien-dziecka-w-pustkowie—osiedlu-zostanie-na-dlugo-zapamietany–2717.html