Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

O 55 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 47-letni kierowca mercedesa. Mężczyzna stracił prawo jazdy. W ubiegły piątek dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość zatrzymali prawo jazdy jeszcze jednemu kierowcy. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W piątek policjanci dębickiej drogówki zatrzymali dwóm kierowcom prawa jazdy za nadmierną prędkość. Wśród nich był 47-letni mieszkaniec Nowej Dęby, który w Woli Ocieckiej, kierując mercedesem, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. W tym samym miejscu, kilka minut później, policjanci zatrzymali prawo jazdy 36-letniej mieszkance Rzeszowa. Kobieta jechała kią z prędkością 102 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące, zostali też ukarani mandatami karnymi w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Policja apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypomina, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl