Druhowie z Dębowej uczcili 70 lat swojej działalności

osp (9).jpg

 

 

W niedziel 14 lipca Strażacy spoglądali w niebo, w obawie, że pogoda zniweczy ich plany. Św. Florian zatroszczył się o swoich podopiecznych. Mimo groźnych chmur obyło się bez deszczy a OSP Dębowa mogła zgodnie z planem obchodzić swoje wielkie święto – 70 lat działalności.

 

 

 

„Jednostka powstawała w czasach, kiedy trudno było skompletować wyposażenie osobiste dla strażaków,  a profesjonalne urządzenia strażackie były towarem deficytowym.

Od tego czasu wiele się zmieniło. W 1983 roku OSP Dębowa poświęciła swój sztandar, jednostka otrzymała samochód i sprzęty ułatwiające im pracę.

Nie zmieniły się jednak odwaga i poświęcenie z jaką druhowie służą mieszkańcom Dębowej i całej Gminy Jodłowa już od siedemdziesięciu lat.” – mówił Wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga podczas obchodów jubileuszu OSP Dębowa.

Uroczystość została podzielona na kilka części. Rozpoczęła ją Msza Święta w kaplicy w Dębowej. Mszę uświetniła obecność Strażackiej Orkiestry Dętej z Jodłowej.

Po mszy przybyłe jednostki OSP oraz zaproszeni goście udali się na plac przed Centrum Kulturalno – Sportowym w Dębowej aby wysłuchać słów, które w tym szczególnym dniu skierowały do dębowskich druhów władze samorządowe i terytorialne.

Oprócz podsumowań, podziękowań i życzeń ważnym momentem było odznaczenie medalami druhów z OSP Dębowa przez Władysława Radzika – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Dębicy, Roberta Muchę – Prezesa Gminnego ZOSP Jodłowa oraz Wójta Gminy Jodłowa – Jana Janigę.

Jeszcze raz gratulujemy Strażakom wspaniałej uroczystości, dziękujemy za 70 lat Waszej działalności i życzymy kolejnych lat w służbie Bogu i ludziom.

 

Zobacz zdjęcia

Źródło: http://jodlowa.eu/index.php/kultura/2621-druhowie-z-debowej-uczcili-70-lat-swojej-dzialalnosci