Dotacje na podjęcie działalności gospodarczej – Serwis informacyjny Miasta Dębica

29 lipca 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Osoby bezrobotne, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą mogą starać się o dotację. Nabór wniosków o przyznanie środków z Funduszu Pracy rozpoczął się 26 lipca br. i potrwa do odwołania.

O przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej mogą starać się osoby bezrobotne, absolwenci centrum integracji społecznej, absolwenci klubu integracji społecznej, a także poszukujący pracy opiekunowie zamierzający podjąć działalność gospodarczą polegającą na prowadzeniu żłobka lub klubu dziecięcego z miejscami integracyjnymi lub świadczeniu usług rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych.

Dofinansowanie może być przyznane wnioskującemu wyłącznie na podjęcie jednoosobowej działalności gospodarczej prowadzonej jako osoba fizyczna na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG-1). Maksymalna kwota dofinansowania to 25 000 zł.

Zasady naboru, formularz oraz wniosek odstępne są do pobrania TUTAJ. Więcej informacji można również uzyskać pod nr tel.: 14 680 91 68.

fot. pixabay

Źródło: https://debica.pl/dotacje-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej/