Dębickie obchody Dnia Niepodległości

W tym roku w Dębicy hucznie świętujemy 100 stulecie Wolnej Polski! Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości będzie obfitować w wiele wydarzeń zorganizowanych na tę wyjątkową okazję. Do wspólnego celebrowania wszystkich mieszkańców Dębicy zaprasza burmistrz miasta Mariusz Szewczyk.

Obchody rozpoczną się o godz. 9:15 w dębickich miejscach pamięci. Pod Dębami Pamięci, Memoriałem Smoleńskim, Krzyżem Solidarności i pomnikiem Jana Pawła II złożone zostaną kwiaty. Po tym na rynku miejskim nastąpi, poprzedzone ceremoniałem wojskowym, przywitanie gości. O oprawę artystyczną zadba Młodzieżowa Grupa Teatralna Safo oraz Miejska Orkiestra Dęta.

Wieczorem o godz. 18:00 w DKiK Kosmos Krakowska Młoda Filharmonia – chór i orkiestra pod dyr. Marka Kluzy zaprezentuje „Najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne”. Wstęp na koncert jest darmowy, obowiązują bezpłatne wejściówki – do odebrania w kasie kina. To nie jedyne wydarzenia towarzyszące 100 jubileuszowi Wolnej Polski.

U dębickich Sióstr Służebniczek na ul. Krakowskiej odbędzie się także II Lekcja śpiewu patriotycznego – „Wyśpiewajmy razem historię” oraz Bieg Niepodległości, na który będzie można się zapisać również w dniu zawodów. Zapraszamy!