Dębica – SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU 2022

Rok 2022 obfitował w wydarzenia sportowe. Były imprezy lokalne, ale i mistrzostwa na szczeblu ogólnopolskim oraz europejskim. Przybliżamy co się wydarzyło w dębickim świecie sportu w mijającym roku.

Mistrzostwa Polski Juniorek w Piłce Siatkowej

Pięciodniowy turniej siatkarski, w którym wzięło udział osiem najlepszych zespołów, zapewnił duże sportowych emocji. Zawodniczki rozegrały na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy mecze w dwóch grupach, półfinały i spotkania o medale. Tytuł Mistrza Polski Juniorek w sezonie 2022 zdobyły siatkarki MKS SMS Kalisz, które w finale pokonały KS Wieżyca 2011 Stężyca. Brązowe medale przypadły siatkarkom UKS Atena Warszawa.

V Wagowe Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate

Na matach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy podczas mistrzostw rywalizowało 670 zawodników z 17 krajów. Na zawody stawili się zawodnicy m.in. z Włoch, Francji, Szwajcarii, Węgier, Niemiec i Polski. Pełne emocji walki zarówno w kategorii dziecięcej, młodzieżowej i seniorskiej oglądała licznie zebrana publiczność w hali Domu Sportu.

XVII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu

Medycy z kilkunastu izb lekarskich w Polsce, wspólnie z rodzinami wzięli udział w XVII Mistrzostwach Polski Lekarzy w Pływaniu. Rywalizacji sportowej towarzyszyła konferencja naukowo-szkoleniowa „Postęp w medycynie sportowej i farmacji”. Do Dębicy przyjechali medycy m.in. z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Lublina i Tarnowa.

Spływ Kajakowy „WISŁOKA 2022”

Blisko setka miłośników kajaków stawiła się w sobotę 16 lipca 2022 r. na tamie w Dębicy, skąd wyruszył Miejsko-Gminny Spływ Kajakowy. Imprezę zorganizowało Miasto Dębica wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gminą Dębica, Kajakowym Klubem Kumaki Kozłów, OSP Kozłów, Gminami: Żyraków, Pilzno, Jodłowa i Brzostek. Kajakarze pokonali 14-kilometrowy odcinek z tamy na Wisłoce w Dębicy do Pustkowa.

Bicyklomania 2022 – Rajd dla zdrowia

Ponad 600 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym połączonym z piknikiem profilaktycznym i integracyjnym. Przy pięknej pogodzie i w znakomitych humorach miłośnicy jazdy na dwóch kółkach pokonali blisko 30-kilometrowy odcinek z Dębicy do Korzeniowa w gm. Żyraków i z powrotem. Po przyjeździe na stadion miejski przy ul. Akademickiej, na uczestników Bicyklomanii czekał gorący posiłek oraz mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

II Turnieju Piłki Nożnej Dębickich Służb Mundurowych i Samorządowców

Na murawie rywalizowało sześć drużyn:  Służba Więzienna, Policja z Dębicy, Straż Pożarna, 33. Batalion Lekkiej Piechoty, Miasto Dębica wspólnie z Gminą Dębica oraz gościnnie drużyna Komendy Powiatowej Policji z Niska. Łączona drużyna gminy i miasta Dębicy zwyciężyła w II Turnieju Piłki Nożnej Dębickich Służb Mundurowych i Samorządowców. Rywalizacja na obiektach Ośrodka Sportowo Wypoczynkowego w Pustyni połączona była z piknikiem rodzinnym.

Ogólnopolski Turniej Hokeja dla Dzieci Czerkawski Cup

Osiem drużyn hokejowych przyjechało do Dębicy na Ogólnopolski Turniej Hokeja dla Dzieci #CzerkawskiCup. Rozgrywkom przyglądał się Mariusz Czerkawski, były zawodnik najlepszej hokejowej ligi świata NHL. Do rywalizacji przystąpiły drużyny: AH Cracovia Canpack, UKS KTH Krynica, MMKS Podhale Nowy Targ, KS LUCE Cieszyn, UKH Unia Oświęcim, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok i  Małe LHT. Miasto reprezentował zespół Klubu Hokejowego Dębica.

LODODISCO

Tematyczne dyskoteki organizowane na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy to wydarzenia w których chętnie uczestniczyły dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Podczas zabaw na lodowisku dębiczanie brali udział w licznych grach i zabawach z DJ-em oraz konkursach z nagrodami.

źródło: https://debica.pl/podsumowanie-roku-2022-sport/