Klubowe Mistrzostwa Polski 2021 w pływaniu odbędą się w Dębicy!

Klubowe Mistrzostwa Polski 2021 w pływaniu odbędą się w Dębicy! Rozpoczęły się przygotowania do zawodów, zapisy ruszyły. Tegoroczna rywalizacja rozegra się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 13 i 14 lutego (sobota-niedziela).

„Zgodnie z regulaminem Klubowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców 19 lat, kluby które zajęły miejsca 1-16 mają prawo do udziału w wyżej wymienionych zawodach. Kluby, które zajęły miejsca 17-20 mogą zostać zakwalifikowane do startu w przypadku rezygnacji zespołów z miejsc 1-16” – ogłosił Polski Związek Pływacki. Przedstawiciele klubów mają czas zaledwie do 11 stycznia (najbliższy poniedziałek), by potwierdzić, bądź zrezygnować z udziału.

PUNKTACJA KLUBOWA ZIMOWYCH MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH 14,15,16 LAT ORAZ JUNIORÓW 17-18 LAT W TABELI:

Dębicki basen czynny jest tylko dla zawodowców. Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia bieżącego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odwołał działalność dla  klientów indywidualnych i grup niezrzeszonych w odpowiednim polskim związku sportowym.

„Zawiesza się:

– zajęcia pływackie prowadzone przez MOSiR,

– grupową i indywidualną naukę pływania, również prowadzoną przez kluby pływackie,

– naukę nurkowania,

– wszelkie zajęcia sportowe, z wyłączeniem zajęć prowadzonych w ramach sportu zawodowego” – informuje MOSIR.

To, jak długo obiekty sportowe pozostaną zamknięte, ile potrwa narodowa kwarantanna dowiemy się najprawdopodobniej już niebawem. O tym, czy rząd przedłuży nałożone restrykcje czy tez rozpocznie powolne odmrażanie gospodarki decydować będzie aktualna sytuacja epidemiologiczna.