Były pierogi z kapustą, owocami, a nawet nutellą! Święto Pieroga w Gminie Dębica

Ubiegła sobota minęła pod znakiem pieroga! Pierogi z owocami, kapustą, serem oraz nutellą królowały na stoiskach w Pustkowie. Koła Gospodyń Wiejskich z całej gminy częstowały wypiekami i brały udział w konkursach. Degustację umilały także występy zespołów folklorystycznych „Heja Hola” oraz „Wiarusy”. Wydarzenia nie ominął jednak odwieczny spór, o to, które pierogi są najlepsze.

Korzystając z okazji, redakcja Debica.TV skonsultowała z ekspertami, jaki jest idealny przepis na smaczne pierogi.

Rozrywkę zapewniła firma MATEO. Gospodynie zmierzyły się w organizowanym przez nią konkursie na największego i najmniejszego pieroga.

Najmniejszego pieroga o długości 3mm upiekło Koło Gospodyń Wiejskich Pustków Krownice, natomiast największego zaprezentowały gospodynie z Pustyni. Megapieróg mierzył aż 39 cm. Oprócz konkursów, MATEO zadbało również o to, aby jedzenia nikomu nie zabrakło.

Po degustacji pierogów, organizatorzy dali wszystkim szansę na spalenie kalorii. Wieczorem zagrał zespół SHANTEL, a potem odbyła się zabawa z DJem. Na wydarzenie zaprosili: Wójt Gminy Dębica, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Sołtys i Rada Sołecka Pustkowa , OSP Pustków Strachów oraz firma MATEO.