Pierogi kebabowe, czarne lub z serem i miętą – Święto Pieroga w Pustkowie

Święto Pieroga znów zawitało do Gminy Dębica! Na plac przy Orliku w Pustkowie przybyli mieszkańcy przygotowani na nową dawkę kulinarnych niespodzianek i sprawdzonych przepisów. Jak mówią lokalne specjalistki od pierogów, nieważne czy tradycyjne czy nowoczesne, zawsze muszą być z sercem.

Każde kolejne Święto Pieroga to nowa okazja do wykazania się kreatywnością. Gospodynie Wiejskie prześcigają się w wypróbowywaniu coraz ciekawszych przepisów. W tym roku mogliśmy spróbować pierogów z serem i miętą, mozzarellą i suszonymi pomidorami czy nutellą i malinami.

Podczas święta wybrano również najmniejszego i największego pieroga. KGW Kozłów udało się stworzyć giganta o długości 101 cm. Najmniejszy, ugotowany przez gospodynie z KGW Pustków, mierzył natomiast mniej niż 5mm. Wszystkie pierogowe kombinacje wywoływały podziw publiczności.

Święto Pieroga to już ponad dziesięcioletnia tradycja. Z każdym rokiem pierogi gotuje coraz więcej pań z terenu całej gminy. W tym roku swoje wyroby zaprezentowało 9 Kół Gospodyń Wiejskich. Jak zawsze, wsparła je firma MATEO.

Dużo emocji wzbudził również zorganizowany przez firmę MATEO konkurs jedzenia kartaczy na czas. Najszybszym zawodnikiem okazał się być Krzysztof Lipczyński.

Nie tylko pierogi, ale też dobra muzyka. Postawiono na tradycyjne, ludowe melodie. Na scenie wystąpiła Kapela Kurasie, Zespół Śpiewaczy Heja Hola, Zespół Śpiewaczy Wiarusy oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Pustkowianie. Imprezę zakończył koncert Mr. Górala i potańcówka.