Blisko 200 badmintonistów z całej Polski walczyło w Żyrakowie. Turniej odbył się przy wsparciu Powiatu Dębickiego

 

Blisko 200 badmintonistów z całej Polski walczyło w Żyrakowie. Turniej odbył się przy wsparciu Powiatu Dębickiego

Blisko 200 badmintonistów z całej Polski walczyło w Żyrakowie. Turniej odbył się przy wsparciu Powiatu Dębickiego29 stycznia 2021

InformacjeSport

Oficjalne podziękowania od Zarządu Podkarpackiego Związku Badmintona za pomoc w organizacji Otwartego Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w Badmintonie przekazał Staroście Powiatu Dębickiego radny powiatowy Grzegorz Stec. Mistrzostwa, w których wystartowało 193 zawodników z całej Polski, odbyły się w ostatni weekend w Żyrakowie.

– Turniej dostarczył wiele emocji i niezapomnianych wrażeń związanych z rywalizacją sportową. Zawsze bardzo chętnie, w miarę naszych możliwości, angażujemy się w podobne wydarzenia – mówi starosta Piotr Chęciek.

Był to pierwszy tej rangi turniej badmintona rozegrany w 2021 r. w Polsce. Mimo panującej pandemii rozgrywki przebiegały bardzo sprawnie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. W rywalizacji jedyny medal dla Podkarpacia zdobył zawodnik UKS Orbitek Straszęcin Mikołaj Krystek w grze podwójnej młodzików młodszych.

Sportowe zmagania zostały zorganizowane przez Podkarpacki Związek Badmintona przy wsparciu Województwa Podkarpackiego, Powiatu Dębickiego oraz Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji, a także Zespołu Szkół w Żyrakowie.

WIĘCEJ INFORACJI i GALERIA ZDJĘĆ

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/blisko-200-badmintonistow-z-calej-polski-walczylo-w-zyrakowie-turniej-odbyl-sie-przy-wsparciu-powiatu-debickiego,art-1990