Baciary na dożynkach Gminy Dębica przyciągnęły tłumy!

Dożynki Gminy Dębica przyciągnęły mnóstwo osób. Po uroczystej Mszy Świętej w zawadzkim sanktuarium i poświęceniu wieńców żniwnych wszyscy udali się do Głobikowej, aby rozpocząć świętowanie. Koncerty, występy, konkursy, loteria, nagrody, akcja charytatywna i wiele innych atrakcji były gwarantem dobrej zabawy. Nie zabrakło tradycyjnego rozkrojenia i dzielenia chleba. W gminne obyczaje chętnie włączyła się również młodzież.

Zdaniem wójta Stanisława Rokosza dobra pogoda, która w tym roku sprzyjała rolnikom była zasługą mieszkańców

Starostowie dożynek podkreślali, że tego dnia Głobikowa cieszy się podwójnie. Święto Plonów połączono z długo wyczekiwanym otwarciem sali gimnastycznej przy Zespole Szkół.

Dożynki na Głobikowej odbiły się szerokim echem. Ilość pojazdów nadciągająca pod słynne już „dinozaury” przejdzie chyba do historii. Gwiazda wieczoru, „spod samiuśkich tater” zespół „Baciary” przyciągnął prawdzie tłumy.

O stronę muzyczną zadbali również: Zespół Pieśni i Tańca Wisłoczanie, Kapela Tutti, Klub Aktywnych Kobiet oraz gościnnie Kapela Jodłowianie i Iskierczanie. Wydarzenie zakończyła zabawa taneczna z Zespołem SEKEND. Na imprezę zaprosili: Wójt Gminy Dębica, Starostowie Dożynek, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Sołtys i Rada Sołecka Głobikowej.