62-latek groził sąsiadce siekierą

Słotowa

Policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca miejscowości Słotowa, który dobijał się do jednego z domu, grożąc właścicielce siekierą. Na miejsce wezwano policyjnych negocjatorów. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zgłoszenie o mężczyźnie grożącym siekierą oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dębicy odebrał około godz. 7 rano w niedzielę. Ze wstępnych informacji wynika, że do domu 34-letniej mieszkanki Słotowej dobijał się mieszkaniec tej samej miejscowości. Miał trzymać w dłoni siekierę i grozić mieszkance domu. Skierowany na miejsce policyjny patrol, nie zastał agresywnego mężczyzny pod wskazanym adresem.

Jak się okazało 62-letni mieszkaniec Słotowej zabarykadował się w swoim domu. Policjanci podejmujący wobec mężczyzny interwencję, usłyszeli jedynie groźby pod swoim adresem. Oficer dyżurny podjął decyzję o skierowaniu na miejsce policyjnych negocjatorów, oraz innych służb. Prowadzone kilka godzin negocjacje nie przyniosły jednak rezultatów. Podjęto decyzję o wyważeniu drzwi, 62-letni mężczyzna został przekazany załodze karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie

Źródło: Podkarpacka Policja