Napaść na policjantów i uszkodzenie ciała – 44-letni dębiczanin usłyszał zarzuty

Czynna napaść na funkcjonariuszy policji i uszkodzenie ciała – takie zarzuty usłyszał 44-letni mieszkaniec Dębicy. W trakcie interwencji mężczyzna swoją agresję wyładował na mundurowych.

W minioną środę, oficer dyżurny dębickiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, który poinformował, że jego syn awanturuje się w mieszkaniu i jest bardzo agresywny. W trakcie interwencji mężczyzna wykrzykiwał wulgaryzmy pod adresem obecnych w domu osób. Był agresywny zarówno w stosunku do swoich rodziców jak i do funkcjonariuszy. Znieważał i obrażał nie tylko rodziców, ale także i mundurowych. Mężczyzna nie reagował wydawane przez policjantów polecenia do zachowania zgodnego z prawem. Dodatkowo awanturnik uderzył funkcjonariuszy i próbował ich oblać rozgrzanym olejem.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Dzień później, mężczyzna usłyszał zarzuty, a w piątek w sądzie rejonowym w Dębicy zapadła decyzja o zastosowaniu wobec niego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Dębica