2. Festyn Świętojański w Parkoszu okazją do integracji

Po ubiegłorocznym sukcesie, również i w tym roku park Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu zapełnił się wykonawcami oraz widzami. II Plenerowy Festyn Świętojański rozpoczął się od części artystycznej w wykonaniu młodzieży z okazji 80-lecia tamtejszej Publicznej Szkoły Podstawowej. Później swoje umiejętności zaprezentowały m.in. grupy z DPS-ów w Dębicy i Parkoszu oraz aktorzy działający przy Domu Kultury w Pilźnie.

Festyn stanowił szczególne przeżycie dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, którzy nie są w stanie regularnie uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach. Była to okazja do integracji dla wszystkich mieszkańców.

Występy młodzieży i grup artystycznych nie wyczerpały całego programu. W Parkoszu zaprezentowała się także orkiestra dęta z Centrum Kultury i OSP w Ropczycach oraz zespół „TIGERS”. Organizatorami wydarzenia byli – Starostwo Powiatowe, burmistrz Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie, Dom Pomocy Społecznej, Szkoła Podstawowa, Rada Sołecka i OSP w Parkoszu oraz Stowarzyszenie „Zawisłocze Pilźnieńskie” w Mokrzcu.