Przedszkole w Pustkowie – Osiedlu oficjalnie otwarte

Po trwającym niespełna dwa lata remoncie w końcu nadszedł ten dzień. Przedszkole w Pustkowie- Osiedlu oficjalnie otwarte. Przebudowa i rozbudowa obiektu objęła zabudowę tarasu, budowę schodów zewnętrznych oraz pochylni dla niepełnosprawnych. Zmieniono również sposób użytkowania części pomieszczeń gospodarczo-pomocniczych z przystosowaniem na sale dydaktyczne. Dzięki kompleksowej modernizacji maluchy mogą rozpoczynać swoją drogę edukacyjną w kolorowym, nowoczesnym i dopasowanym do ich potrzeb miejscu.

Inwestycja kosztowała blisko 2 mln zł. Ponad pół miliona to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Pozostała część tej kwoty pochodzi z budżetu Gminy Dębica.

Uroczyste otwarcie odnowionego obiektu, symboliczne przecięcie wstęgi i wspólne oglądanie przyjaznych wnętrz nie były jedynymi powodami do radości tego dnia. Wyjątkowy charakter nadała okrągła 70 rocznica, bowiem już w 1948 roku na terenie Pustkowa utworzono pierwsze grupy przedszkolne funkcjonujące w budynku wilii na Starym Osiedlu. W 2003 roku przedszkole weszło w skład Zespołu Szkół, którego od 2006 roku do dziś dyrektorem jest Agnieszka Kania a jej zastępcą Bożena Maślanka.