Zwycięskie tytuły dla Dębicy! XIX Podkarpacka Nike

10 kategorii, nominowani z całego województwa i sportowe emocje. Tak można podsumować wczorajszą Galę Piłkarską Podkarpackiej Nike. W Hotelu Łańcut wyłoniono zwycięzców.

Najlepszym Samorządowcem 2022 ogłoszono Burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka. Jak napisano o nim na oficjalnej stronie XIX Podkarpackiej Nike: „Pod jego patronatem rozgrywa swoje mecze halowa liga piłki nożnej już od 15 lat. Wspiera działania lokalnych drużyn piłkarskich: Igloopolu, Wisłoki, DAP-u Debica i wielu innych drużyn. Pozyskał środki z Polskiego Ładu na przebudowę stadionu Wisłoki. Cały czas wspiera rozwój szkółki piłkarskiej SMS Igloopol Debica”. Moment ogłoszenia wygranej można zobaczyć TUTAJ.

Tytuł Najlepszej Piłkarki 2022 otrzymała Gabriela Kaput z Resovii pochodząca z Dębicy, natomiast nominowana była Marta Świerad grająca w DAP Dębica. Moment wręczenia statuetki można obejrzeć TUTAJ.

W kategorii Najlepszego Młodzieżowca 2022 wyróżniono Jakuba Smolenia z Wisłoki Dębica. Jego wygraną można zobaczyć TUTAJ.

Nagrodę Specjalną otrzymał Mirosław Kalita – wychowanek Wisłoki Dębica ,zawodnik, trener oraz asystent selekcjonera kadry narodowej Czesława Michniewicza . Chwilę ogłoszenia jego zwycięstwa można zobaczyć TUTAJ.

Podczas gali doceniono również legendę podkarpackiej piłki nożnej – Jana Domarskiego. Były zawodnik reprezentacji Polski otrzymał Nagrodę Specjalną. W tym roku mija 50 lat od jego słynnego gola na Wembley, który zagwarantował Polakom remis z Anglią i pierwszy po wojnie awans do mistrzostw świata. Moment wręczenia statuetki można obejrzeć TUTAJ.