Znaleźli mefedron i marihuanę. 24-latek z Dębicy zatrzymany

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie narkotyków i przygotowanie ich do sprzedaży. Podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania, policjanci zabezpieczyli marihuanę oraz mefedron. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W ubiegły wtorek, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie interweniowali w Dębicy wobec dwóch mężczyzn, którzy mogli spożywać alkohol w miejscu niedozwolonym. Podczas interwencji, dwaj 24-letni mieszkańcy Dębicy byli bardzo zdenerwowani. Funkcjonariusze przy jednym z nich ujawnili susz roślinny, mężczyzna przyznał że to marihuana. W miejscu jego zamieszkania, jak i w piwnicy, policjanci znaleźli kolejne woreczki z zawartością substancji zabronionych oraz urządzenia do pomiaru gramatury narkotyków. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone narkotyki to 114 gramów marihuany oraz 118 gramów mefedronu.

24-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie 24-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz mefedronu, jak również przygotowania tych środków do sprzedaży.

Materiały zostały przekazana do dębickiej prokuratury. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Źródło:debica.policja.gov.pl