Zmarł Marian Basiak

Zmarł Marian Basiak wspaniały człowiek, znakomity trener i wychowawca młodzieży. Miał 83 lata jednak w dalszym ciągu trenował pięściarzy.

FOTO: LKS Igloopol Dębica

Marian Basiak przejął stery trenera pierwszej drużyny Igloopolu po Leszku Drogoszu. Cel postawiony przed nowym trenerem był jasny – drużynowe mistrzostwo Polski. W sezonie 1986 pięściarze Igloopolu zdobyli tytuł wicemistrza. Dominacja warszawskiej Legii została przerwana przez podopiecznych Mariana Basiaka w 1988 roku.

FOTO: LKS Igloopol Dębica

Rok później Marian doprowadził drużynę Igloopolu do obrony tytułu, by przez kolejne dwa lata stawać na drugim stopniu podium. Łącznie pod wodzą Mariana Basiaka pięściarze Igloopolu zdobyli dwa tytuły drużynowego mistrza Polski i trzykrotnie wicemistrzostwo.

FOTO: LKS Igloopol Dębica

Marian Basiak poprowadził również swojego podopiecznego w Igloopolu Dariusza Czernija w 1989 roku do wicemistrzostwa Europy, a Krzysztofa Wróblewskiego do brązowego medalu mistrzostw świata i srebrnego medalu mistrzostw Europy.

FOTO: LKS Igloopol Dębica

Wybitny trener zakończył pracę w Igloopolu w 1992 roku.

FOTO: LKS Igloopol Dębica

Trenował też Łukasza Różańskiego, który w kwietniu 2023roku zdobył tytuł  mistrza świata WRC.

“Żegnaj Trenerze…
Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, przez co razem przeszliśmy i co wspólnie osiągnęliśmy. Nie skłamię, mówiąc, że byłeś dla mnie jak drugi Ojciec.
Na treningu, nie raz z Twoich ust padało słowo “CZAS”, tym razem to dla Ciebie zatrzymał się na ziemi…” – napisał Różański na Twitterze.

 

 

Źródło: LKS Igloopol Dębica