Zielona szkoła w Zakopanem

W dniach od 17 do 21 kwietnia uczniowie klas IIa, IIIa, IIIb, IV i V  Publicznej Szkoły Podstawowej w Nagawczynie pod opieką nauczycieli: Kingi Kłusek-Wolak, Renaty Jarząb, Sławomira  Gwóźdź przebywali na ,,Zielonej szkole’’ w Zakopanem. 

Program pobytu w górach był bardzo bogaty. Obejmował wycieczki wyjazdowe do Zakopanego, zwiedzanie muzeów, poznanie  kultury góralskiej. Podczas wędrówek szlakami turystycznymi nad Morskie Oko, Kalatówki uczestnicy mogli podziwiać piękno przyrody i zapoznać się z historią regionu. Dużo radości i dobrej zabawy dostarczył dzieciom występ górala, dla wielu uczniów było to pierwsze zetknięcie z gwarą tego regionu. Chwile spędzone na terenie ośrodka wypełnione były różnymi ciekawymi aktywnościami: wspólne rozmowy, gry, dyskoteka czy integracyjny grill. Każdy dzień dostarczał dzieciom nowych wrażeń, przeżyć, atrakcji. Uczniowie zwiedzili pustelnie Świetego Alberta, zabytkową kaplice w Jaszczurówce, Wielką Krokiew, a także udzielali wywiadu do telewizji Polsat.

,,Zielona szkoła’’ stała się dla jej uczestników świetną okazją do nauki. Pobyt poza domem przez 5 dni był doskonałą lekcją samodzielności, z którą wszyscy poradzili sobie na szkolną szóstkę.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zielona-szkola-w-zakopanem-3266.html