Wycieczka do studia filmowo- fotograficznego „Podkarpacka Grupa Filmowa” w Rzeszowie

Kim będę, gdy dorosnę?- reżyserem, operatorem kamery, a może fotografem.
Uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Nagawczynie wybrali się na niecodzienna wycieczkę do studia filmowo- fotograficznego „Podkarpacka Grupa Filmowa” w Rzeszowie. Dzieci spotkały się z twórcami między innymi filmów promocyjnych, spotów reklamowych czy reklam telewizyjnych.

Drugoklasiści poznali tajniki sztuki filmowej, kadrowania i ruchu kamery na planie filmowym, zapoznali się z  tworzeniem obrazu i oświetlenia. Poznali także stanowisko reżysera, dziewczynki najbardziej zainteresowało stanowisko do make upu, natomiast chłopców możliwość prowadzenia prawdziwej kamery oraz sztukę uchwycenia drobnych szczegółów.  Dzieci miały szansę poczuć się jak w filmie występując na cykloramie.

Spotkanie z filmem zakończyło się wspólnym obejrzeniem bajki z celuloidowych klisz czyli bajkę z rzutnika. Dzieci przeniosły się do świata statycznych obrazów i z zaciekawieniem słuchały bajki.

Wizyta w Studiu Filmowym dla wszystkich uczestników wycieczki niesamowitą przygodą rozbudzającą wyobraźnię 

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wycieczka-do-studia-filmowo–fotograficznego-podkarpacka-grupa-filmowa-w-rzeszowie-3267.html