,,Zgrana Paka” ma już 10 lat

reklama
,,Zgrana Paka” ma już 10 lat

,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat Dsc02138 ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat ,,Zgrana Paka” ma już 10 lat

Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy ,,Zgrana Paka” rozpoczęły świętowanie 10-lecia działalności pierwszej świetlicy środowiskowej, która powstała w 2007 roku na osiedlu Matejki pod patronatem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jubileusz ,,Zgranej Paki” wspólnie świętowali Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk, Dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior, zastępca dyrektora Marzena Socha, Przewodniczący Komisji Rodziny Rady Miejskiej Kazimierz Sak, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Dębicy Roman Rogowski, Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Monika Rojek-Kałek, a także radny Rady Miejskiej Mateusz Cebula, który w imieniu ZHP Dębica przekazał Betlejemskie Światło Pokoju.

Podczas spotkania dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior przypomniała historię najstarszej świetlicy i podziękowała burmistrzowi miasta za wspieranie działalności placówek. ,,Dziś, po 10 latach funkcjonowania świetlic możemy powiedzieć, że cel jaki sobie zakładaliśmy został osiągnięty. Nasi pierwsi wychowankowie zakładają już rodziny, podejmują pracę, kontynuują naukę w szkołach średnich i na studiach wyższych, osiągają wysokie wyniki w sporcie m.in. w lidze bilardowej, zarówno wojewódzkiej, jak i krajowej” powiedziała Małgorzata Kędzior.

Burmistrz Miasta Mariusz Szewczyk złożył na ręce Beaty Kwiatek kierownik świetlic środowiskowych oraz wszystkich wychowawców podziękowania za dotychczasową pracę i zaangażowanie na rzecz potrzebujących. ,,Na co dzień w swojej pracy spotykają się Państwo z bezradnością, problemami, to Wam powierzane są troski i zmartwienia innych. Pomagając dzieciom i młodzieży w przezwyciężaniu trudności życiowych sprawiają Państwo, że odzyskują wiarę w swoją przyszłość, za co serdecznie dziękuję. W tym wyjątkowym dniu pragnę życzyć wszystkim wychowawcom wszelkiej pomyślności, siły oraz satysfakcji z pełnienia tak potrzebnej, ale i ciężkiej pracy. Niech wytrwałość oraz siła towarzyszą Państwu w każdym dniu tej ważnej i zaszczytnej misji, a uśmiech na twarzach podopiecznych motywuje do dalszego działania” powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk, który następnie razem z Małgorzatą Kędzior dyrektor MOPS wręczył wychowawcom świetlic listy gratulacyjne. Z kolei najmłodsi otrzymali od włodarza miasta kosze ze słodyczami.
Na zakończenie wszyscy zebrani zasiedli do wigilijnego stołu, połamali się opłatkiem i wspólnie zaśpiewali kolędy.

źródło: UM Dębica