Zgnilec amerykański pszczół

Informujemy o wydaniu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Dębicy rozporządzenia nr 1/2022 w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu Dębickiego.

Zgodnie z ww rozporządzeniem z terenu gminy Dębica miejscowości Braciejowa, Gumniska, Kędzierz (po południowej stronie autostrady A4), Kozłów (po południowej stronie autostrady A4), Latoszyn, Nagawczyna, Podgrodzie, Pustynia (po południowej stronie autostrady A4), Stasiówka, Stobierna (po zachodniej stronie drogi 1299R), Zawada zostały uznane za obszar zapowietrzony zgnilcem amerykańskim pszczół.

Na obszarze zapowietrzonym chorobą – zgnilec amerykański pszczół, zgodnie z rozporządzeniem zakazane jest przemieszczanie, bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Dębicy, rodzin pszczelich, pszczół, matek pszczelich, czerwia, pni pszczelich i produktów pszczelich oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pasiece; organizowanie wystaw i targów z udziałem pszczół.

W załączeniu rozporządzenie nr 1/2022 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Dębicy w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu dębickiego.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zgnilec-amerykanski-pszczol-2804.html