Zdalne i hybrydowe nauczanie w 3 szkołach

reklama

W związku z zakażeniem koronawirusem u jednej z osób, która naucza w trzech szkołach na terenie naszej gminy, po ustaleniach z sanepidem, placówki tymczasowo zmieniły tryb nauczania. Wiele osób zostało też objętych kwarantanną.

Szkoła Podstawowa w Parkoszu przeszła na nauczanie zdalne, które potrwa co najmniej do 20 września. Wśród objętych kwarantanną są 32 dzieci, rodzice oraz nauczyciele.

Z kolei w Szkole Podstawowej w Słotowej wprowadzono mieszaną formę kształcenia. Oddział przedszkolny, a także uczniowie klas I-IV pobierają naukę tradycyjnie w szkole, natomiast starsze klasy uczą się zdalnie. Na kwarantannę skierowano 3 nauczycieli, jednego pracownika obsługi szkoły oraz rodziny uczniów kl. V-VIII. Placówka powróci w całości do nauczania stacjonarnego, jeżeli nie dojdzie do zakażeń.

W Szkole Podstawowej w Lipinach uczniowie klas V i VIII oraz ich rodziny będą przebywać na kwarantannie przez ok. 10 dni. Na kwarantannę skierowano 5 nauczycieli i 39 uczniów. Szkoła pracuje hybrydowo – w mieszanej formie kształcenia. Tu również powrót do nauczania stacjonarnego nastąpi, jeżeli nie będą potwierdzone przypadki zachorowań.

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/zdalne-i-hybrydowe-nauczanie-w-3-szkolach