Zbiórka elektrośmieci w czasie rodzinnego pikniku – Serwis informacyjny Miasta Dębica

03 czerwca 2022

Ikonka głośnika

Loading…

W najbliższą sobotę w parku przy Domu Kultury Śnieżka odbędzie się Eko Piknik. W czasie rodzinnej zabawy będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego do recyklingu. Za oddanie elektrośmieci mieszkańcy otrzymają upominki w postaci nasion łąk kwietnych oraz miododajnej facelii.

Eko Piknik wystartuje o godz. 11:00. Na przybyłych czekać będą łaziki marsjańskie z recyklingu, ule z bębnów od pralek, warsztaty pszczelarskie połączone z degustacją miodu, turniej szachowy. W czasie imprezy nie zabraknie konkursów eko, waty cukrowej, a także atrakcji dla najmłodszych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka elektrycznych śmieci.

W godzinach od 12:00 do 17:00 prowadzona będzie zbiórka zużytego sprzętu m.in. baterii, telefonów, zabawek elektronicznych oraz zepsutego sprzętu AGD – pralek i lodówek.  – Poprzez takie akcje dbamy o nasze miasto i środowisko naturalne. Dodatkową zachętą są upominki. Za oddany sprzęt przekażemy nasiona łąk kwietnych oraz miododajnej facelii – przypomina Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

W czasie wydarzenia będzie można w punkcie Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, złożyć deklarację o sposobie ogrzewania budynku.

Eko Piknik organizowany jest wspólnie przez Miasto Dębicę, Fundację Odzyskaj Środowisko, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, organizację odzysku AURAEKO oraz MB Recycling, w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

W wydarzeniu wezmą udział także: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Wodociągi Dębickie oraz Nadleśnictwo Dębica.

W razie opadów deszczu, impreza odbędzie się w Domu Kultury Śnieżka.

Źródło: https://debica.pl/zbiorka-elektrosmieci-w-czasie-rodzinnego-pikniku/