Zbierali koce, szaliki i czapki dla bezdomnych

4 lutego Wolontariusze z Centrum Wolontariatu Dzieci i Młodzieży Gminy Dębica z Gimnazjum w Nagawczynie  wzięli udział w II urodzinach Stowarzyszenia "Zupełne dobro" z Rzeszowa, które na co dzień zajmuje się organizacją pomocy dla osób bezdomnych.

 

Młodzi wolontariusze na tę okoliczność zorganizowali akcję zbiórki koców, kołder, poduszek oraz ciepłych szalików i czapek oraz zaangażowali się w wydawanie ciepłej zupy osobom bezdomnym na Placu Ofiar Getta w Rzeszowie.

Kolejną akcję już przygotowują Wolontariusze z PSP w Paszczynie, którzy z kolei zbierają art. spożywcze i chemiczne pod opieką Pani Renaty Urban.

Problem bezdomności jest poważnym problemem społecznym. Statystyki podają nawet do kilku tysięcy ludzi dotkniętych bezdomnością w Polsce. Nasi młodzi wolontariusze po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i podjęli się organizacji tak trudnej akcji charytatywnej. Wykazali ogromną bezinteresowną wrażliwość i empatię  na rzecz drugiego człowieka

 

Podziękowania kierujemy do wolontariuszy: Wioletta Borek, Aleksandra Wadas, Sandra Hezner, Jakub Korzeniowski z PG w Nagawczynie

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem TVP Rzeszów:

https://rzeszow.tvp.pl/41177028/stowarzyszenie-zupelne-dobro-od-dwoch-lat-pomaga-bezdomnym

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/zbierali-koce–szaliki-i-czapki-dla-bezdomnych-598.html