Gmina Dębica zaprasza mieszkańców na bezpłatne szkolenie pt. „Prawidłowa obsługa urządzeń grzewczych w budynkach mieszkalnych”, które odbędzie się 1 kwietnia 2025 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu – sala konferencyjna.
Podczas szkolenia omówione zostaną kluczowe zagadnienia dotyczące:
Paliw stałych – wymagania jakościowe, zakup paliwa stałego – na co zwrócić uwagę?
Podstaw procesu spalania – istotna teoria, która wiele tłumaczy.
Kotłów C.O. i miejscowych ogrzewaczy pomieszczeń czyli piecyków i kominków zasilanych paliwami stałymi – rodzaje – zalety i wady. Jak poprawić parametry i wydłużyć eksploatację? Co zrobić, żeby było taniej i bardziej ekologicznie? Aktualne trendy i przepisy.
Szkolenie w ramach Projektu „LIFE Podkarpackie” poprowadzą specjaliści z Instytutu Technologii Paliw i Energii, którzy odpowiedzą na pytania uczestników i udzielą praktycznych porad.
Więcej informacji na temat szkolenia można uzyskać w Urzędzie Gminy Dębica, pokój nr 12, tel. 14 680 33 27.
Projekt „LIFE Podkarpackie” jest finansowany przy wsparciu Programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.






