
Już w najbliższą sobotę (29 maja 2021 r.) odbędzie się Majowe sprzątanie Lasu Wolickiego, na które wspólnie z Powiatem Dębickim zaprasza Rada Osiedla Wolica-Kepa, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie oraz Nadleśnictwo Dębica.
Jak przypominają organizatorzy, „odpady zalegające w lesie stanowią ekologiczną bombę. Są zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt, ale też dla ludzi, którzy tak często zwłaszcza w ostatnim czasie pandemii korzystają z dobrodziejstw natury. Las Wolicki jest wyjątkowym miejscem dla rekreacji i odpoczynku, dlatego mieszkańcy dębickiego osiedla „Kępa-Wolica” postanowili podarować naturze czas i troskę o miejsce, z którego tak często korzystają."
„Majowe sprzątanie Lasu Wolickiego” rozpocznie się 29 maja br. o godz. 9:30 pod „Pomnikiem Żydowskim” (Wolica III). Organizatorzy zapewniają dla uczestników rękawiczki, worki na śmieci i dwa kontenery ustawione przed wejściem do lasu od ul. 23 sierpnia oraz przy ul. Gajowej.










