Majowe sprzątanie lasu na Wolicy – Serwis informacyjny Miasta Dębica

17 maja 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Już w najbliższą sobotę odbędzie się akcja ”Sprzątamy las Wolicki”. To kolejne wspólne przedsięwzięcie Nadleśnictwa Dębica, parafii, samorządów i radnej Rady Miejskiej z osiedla Wolica.

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze i jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Śmieci, które zostawia człowiek nie tylko szpecą to piękne miejsce ale są również zagrożeniem dla zwierzyny, dlatego już kolejny rok las Wolicki będą sprzątać przedstawiciele instytucji i lokalni mieszkańcy.

Akcja rozpocznie się o godz. 9:30 na boisku przy ul. 23 Sierpnia w najbliższą sobotę. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki. W trakcie marszu wygłoszona zostanie prelekcja „Czym las jest dla nas i kim my jesteśmy dla lasu” oraz „Co las kryje w sobie”.

Przedsięwzięcie wspólnie organizują: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Dębicy, Katarzyna Rostowska-Machnik – radna RM z Osiedla Wolica, Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Dębica, doktor nauk przyrodniczych – Krzysztof Kosiński oraz Five Fit Gym&Fitness.

Źródło: https://debica.pl/majowe-sprzatanie-lasu-na-wolicy/