Zaatakował nożem kolegę. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który ranił nożem 29-latka w miejscowości Mokre. Pokrzywdzony w poważnym stanie trafił do szpitala. Wobec 33-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło około godz. 21, 5 sierpnia br. w miejscowości Mokre. W toku prowadzonych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że mężczyźni przypadkowo spotkali się w rejonie lokalnego sklepu. Pomiędzy mężczyznami doszło do awantury, podczas której starszy z nich kilkukrotnie ranił nożem młodszego. Poszkodowany został przewieziony do dębickiego szpitala.

Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Mokrego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Zebrane przez mundurowych informacje pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów, dotyczących spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 29-latka. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Wczoraj na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec 33-latka trzy miesiące aresztu tymczasowego. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: debica.policja.gov.pl