17-latek odpowie za kradzież rozbójniczą. Pracownik ochrony uderzony w głowę butelką

Policjanci z wydziału kryminalnego dębickiej jednostki zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu zastosowano wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz.16, w jednym ze sklepów przy ulicy Kościuszki w Dębicy. Pracownik ochrony interweniował wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy zamierzali zabrać alkohol nie płacąc za towar. Podczas szarpaniny pracownik ochrony został uderzony w głowę butelką. Mężczyźni ze skradzionym towarem wybiegli ze sklepu. Poszkodowany został przewieziony do dębickiego szpitala. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy i ustalili sprawców kradzieży rozbójniczej. Następnego dnia kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca Czarnej. W piątek, 17-latek usłyszał zarzuty i nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Prowadzone postępowanie ma charakter rozwojowy. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Źródło: KPP Dębica