Za nami Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów w Siatkówce Plażowej

27 czerwca 2020 roku na Kompleksie Basenów „NEMO” w Pustkowie-Osiedlu odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów w Siatkówce Plażowej, których organizatorami byli Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica oraz Dębicka Akademia Siatkówki „Kępa”.

Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów były jednym z pierwszy etapów całego cyklu rozpoczynającego się sezonu gry na piasku. Tydzień temu gościliśmy najlepszych w naszym województwie zawodników rywalizujących w kategorii Młodzik i Kadet. Teraz mieliśmy okazję do obejrzenia nieznacznie starszych zawodników, którzy na co dzień reprezentują liczne kluby siatkarskie m.in.: MOSiR Krosno, AKS Rzeszów, Błękitni Ropczyce, MOSiR Jasło, DAS Kępa Dębica, TSV Sanok oraz Żagiel Radymno.

W Mistrzostwach wzięło udział łącznie 12 par, rywalizując w systemie brazylijskim na 2 boiskach do siatkówki plażowej. W początkowych rundach grano do jednego zwycięskiego seta do 21 punktów, zaś od ćwierćfinałów gra toczyła się do dwóch wygranych setów do 15 punktów.

Poziom całego turnieju był bardzo wysoki, świadczą o tym liczne długie wymiany z efektownymi obronami i atakami oraz częstą walką na przewagi, gdzie losy seta i całego meczu wahały się z każdą kolejną akcją. Mimo zawziętej rywalizacji, gdzie gra toczyła się o tytuł najlepszej pary na Podkarpaciu oraz możliwością awansowania do kolejnego etapu rozgrywek, przez cały czas trwania turnieju między wszystkimi zawodnikami panowała przyjacielska atmosfera, która niosła za sobą pomoc przy odnoszeniu mikro urazów  oraz wymianie swoich doświadczeń zaczerpniętych a innych turniejach czy występom w swoich klubach.

Na zakończenie Mistrzostw, parom które zajęły miejsca I-IV zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, a dla 3 najlepszych par dodatkowo wręczono statuetki. Dodatkową nagrodą dla wszystkich par, które awansowały do półfinałów był awans do kolejnej fazy krajowych rozgrywek w grze na piasku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju oraz gratulujemy osiągniętych wyników.

Wyniki Mistrzostw Podkarpacia Juniorów

I miejsce – Michał Kowal / Maciej Opiela
II miejsce – Bartłomiej Kozek / Patryk Bokota
III miejsce – Michał Adamczyk/Łukasz Ogonowski
IV miejsce – Gabriel Krzanowski/Wiktor Kozubal