Za nami Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła w Dębicy

reklama

Wspaniałe występy uczestników, owacje na stojąco i żywiołowe reakcje publiczności – tak wyglądał Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła. W Domu Kultury „Kosmos” w Dębicy spotkali się artyści z czterech województw: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Wykonawcy i zespoły wokalne przedstawili piosenki znane i lubiane. Nie zabrakło czegoś na nutę ludową oraz hitów polskiej estrady. Zabawa przy tym była znakomita.

Festiwal zorganizowany został dla upamiętnienia Zbigniewa Warchoła. Zmarłego w 2013 roku muzyka, animatora kultury i instruktora osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy festiwalu mają nie tylko możliwość występu przed publicznością, ale także wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach wokalno-muzycznych, nauce wizażu i ruchu scenicznego oraz treningu radzenia sobie z tremą. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”, Miasto Dębica, Powiat Dębicki oraz Miejski Ośrodek Kultury. W trakcie wielkiego finału wykonawcy i cała publiczność zaśpiewała wspólnie z Wojtkiem Klichem, znanym tarnowskim muzykiem, wirtuozem sceny rockowej i blusowej. Owacjom dosłownie nie było końca.