Z kolorową parasolką w nową „normalność” – Śnieżka ozdobiła Tarnów

Parasolki, parasolki dla dorosłych i dla dzieci! Parasolki, parasolki – kropla przez nie nie przeleci! – śpiewała niegdyś Maria Koterbska, a dziś z powodzeniem refren ten znanej piosenki mogą nucić mieszkańcy Tarnowa. Dlaczego? Na tarnowskim rynku zawitała znów pozytywna i kolorowa instalacja z wykorzystaniem parasolek, stworzona przez FFiL Śnieżka SA. To efekt współpracy firmy z Galerią Twórczości Artystów Niepełnosprawnych – Aniołowo. A to wszystko po to, aby wnieść pozytywne barwy w miejską przestrzeń i wywołać uśmiech na twarzach mieszkańców, mimo trudnych czasów.

Kiedy pada deszcz, choćby ten symboliczny, możemy poczuć się bezpiecznie pod osłoną własnych parasolek. A co jeśli mamy ich do dyspozycji prawie sto i w dodatku są we wszystkich odcieniach tęczy? Takie „dylematy” tylko w Tarnowie.

Mieszkańcy miasta mogą teraz spacerować pod wyjątkową, powietrzną instalacją, przez którą prześwituje tu i ówdzie błękitne niebo. W kapryśne dni może ona chronić przed deszczem, lecz przede wszystkim ma za zadanie poprawiać humor. Parasolkowa tęcza powstała z inicjatywy FFiL Śnieżka SA – firmy, która jest specjalistą od kolorów i chętnie dzieli się ich mocą z otoczeniem. Dlatego też ponownie ożywiła tarnowski rynek. – Dziś szczególnie każdy z nas potrzebuje na co dzień kolorów. Przez zawirowania związane z epidemią musieliśmy schować się w domach i odizolować od świata.

Teraz powoli do niego wracamy, próbujemy odnaleźć się w nim na nowo i szukać w swoim otoczeniu pozytywów. Nie sposób nie docenić terapeutycznego znaczenia barw dla dobrego zdrowia i samopoczucia człowieka, dlatego stworzyliśmy w Tarnowie wielobarwną kreację. Widok tylu kolorowych parasoli pod niebem, w jednym miejscu, jest z pewnością pokrzepiający – mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. PR Produktowego w FFiL Śnieżka SA.

W trudnych czasach nauczyliśmy się doceniać małe przyjemności, a więc w drodze do pracy czy sklepu podziwiamy to, co znajduje się wokół nas i patrzymy z tęsknotą w niebo. W Tarnowie, dzięki Śnieżce, zawitała na nim ciekawa parasolkowa tęcza.