XIII Mistrzostwa Polski Lekarzy w Pływaniu juz w kwietniu

reklama
mistrzostwa lekarzy 2017

W dniach 20-22 kwietnia na basenie przy ul. Piłsudskiego w Dębicy odbędą się XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy w medycynie sportowej”. W tegorocznej edycji mistrzostw udział zapowiedziało blisko 100 osób z całej Polski. Na dębickim basenie rywalizowali będą lekarze medycyny, lekarze stomatolodzy oraz w specjalnej kategorii członkowie rodzin medyków.

mistrzostwa lekarzy 2017 mistrzostwa lekarzy 2017 Dsc01253 mistrzostwa lekarzy 2017 mistrzostwa lekarzy 2017

„Podobnie jak w latach ubiegłych w trzy dniowej imprezie pływackiej na dębickim basenie rywalizować będą lekarze z całej Polski, którzy zmierzą się w kilku kategoriach  wiekowych. Dla uczestników zaplanowaliśmy przeprowadzenie kilkudziesięciu konkurencji pływackich oraz uczestnictwo w konferencji naukowo-szkoleniowej której głównym tematem będzie medycyna sportowa” – mówi Janusz Bieniasz, jeden z głównych organizatorów Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu.

Konkurencje pływackie będą odbywały się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci oraz w sześciu kategoriach wiekowych – od 24 do 75 lat. Dla członków rodzin uczestników organizatorzy zaplanowali natomiast udział w tzw. Pływackiej sztafecie rodzinnej. W czwartek  20 kwietnia, pierwszego dnia mistrzostw  uczestnicy rozpoczną eliminacje w godzinach popołudniowych, a wieczorem wezmą udział w konferencji naukowej „Postępy w medycynie sportowej” w hotelu „Gold”.
Na pierwszy dzień mistrzostw zostało zaplanowane także spotkanie z olimpijczykami w Sportowej Stodole. „Swój udział w tym spotkaniu zapowiedzieli m.in. Józef Lipień, Czesław Korzeń i Jan Michalik. Liczymy także na obecność Andrzeja Suprona” – mówi Janusz Bieniasz.
Uroczyste otwarcie Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu będzie miało miejsce w piątek  o godz. 9.00 na 50 metrowej pływalni, wieczorem natomiast odbędzie się druga część konferencji naukowej „Postępy w medycynie sportowej” podczas której wykłady wygłosi kilkunastu prelegentów. Honorowy patronat naukowy nad konferencją objęli: m.in. Prezes NRL – Maciej Hamankiewicz, Starosta Powiatu Dębickiego – Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębica – Mariusz Szewczyk, Prezes ORL w Rzeszowie – Wojciech  Domka, Dyrektor SP ZOZ Dębica – Przemysław Wojtys
W sobotę 22 kwietnia odbędzie się także V Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka w którym zawodnicy wystartują na dystansach: 50, 800 i 1500 metrów.  Kapituła Honorowa nagrody im. dr. Krzysztofa Kaźmierczaka wybierze i nagrodzi „Największy Talent Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu”.
Po zakończeniu zmagań sportowych w sobotę  organizatorzy dla uczestników zaplanowali wycieczkę. Oficjalne zakończenie mistrzostw odbędzie miało miejsce 22 kwietnia w godzinach wieczornych.
Organizatorami i współorganizatorami  mistrzostw są: Komisja ds. Kultury, Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie , Komisja Sportu i Turystyki ORL w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Lekarskie – Koło w Dębicy,  Polskie Towarzystwo medycyny Sportowej Oddział Podkarpacki, Urząd Miejski w Dębicy, Szpital Powiatowy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy , Hotel Gold i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.
Sponsorzy Mistrzostw i Konferencji :
Stanisław Jedliński OLIMP Labs , Janusz Urbanik VENTOR, Józef Darłak DARCO, Stefan Bieszczad SURET,  Marian Dybowski TABOR

 

źródło: UM Dębica