XII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Jan Paweł II – papież Miłosierdzia Bożego”

reklama

22 października 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowejim. Jana Pawła II w Stobiernej odbył się XII Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Jan Paweł II – papież Miłosierdzia Bożego”. Konkurs wpisał się w Uroczystość Patrona Szkoły Podstawowej w Stobiernej.

Celem głównym konkursu było pogłębianie wiedzy na temat życia i nauczania Ojca Świętego oraz motywowanie do naśladowania naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II.  Przyczynił się do integracji szkół Gminy Dębica oraz wspomógł rozwijanie postaw koleżeńskich i współpracy w grupie. Uczestnicy konkursu uszlachetniali zakres swojej wiedzy zagłębiając się w tajniki Encykliki św. Jana Pawła II Dives in Misericordia.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VII-VIII z terenu naszej gminy. Rozgrywany był na zasadach turnieju. Uczestniczyły w nim 2-osobowe drużyny, reprezentacje poszczególnych szkół.

W tym roku w konkursowych zmaganiach wzięły udział reprezentacje z 10 szkół: Brzeźnicy, Głobikowej, Gumnisk, Stasiówki, Podgrodzia, Pustkowa, Stobiernej, Zawady, Latoszyna, Nagawczyny. Organizatorem konkursu był ks. Mirosław Florek.

 

Na podium stanęły:

I miejsce – PSP Brzeźnica (25 pkt) – Martyna Fornek, Michał Panek

II miejsce  –PSP Stobierna (24 pkt) – Nikola Mormol, Gabriela Kulig

III miejsce –ZS Podgrodzie (18 pkt) – Magdalena Grochola, Mikołaj Michalski

 

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy !!!

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/xii-gminny-konkurs-wiedzy-o-janie-pawle-ii-jan-pawel-ii-papiez-milosierdzia-bozego-1212.html