Wzmożone działania kontrolno-prewencyjne. Podsumowanie akcji „Bezpieczna Autostrada A4’’

W piątek na terenie 5 województw policjanci z wydziałów ruchu drogowego, przeprowadzili równocześnie wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna Autostrada A4’’. Funkcjonariusze w nieoznakowanych i oznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości skupiali się na rejestrowaniu wykroczeń drogowych i egzekwowaniu przepisów kodeksu drogowego.

Autostrada A4 przebiega przez województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie i dolnośląskie. Jest to droga o bardzo dużym natężeniu ruchu, a całkowita jej długość wynosi 670 km. Na Podkarpaciu, odcinek autostrady biegnie przez 6 powiatów. W piątek na terenie powiatów: jarosławskiego, przeworskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego, policjanci ruchu drogowego równocześnie prowadzili wzmożone działania.

Mundurowi skupili się przede wszystkim na wykroczeniach związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem, zmianą pasa ruchu, niestosowaniem pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych podczas jazdy. Wspólna inicjatywa miała na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg, a w szczególności zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych będących skutkiem przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących pojazdami.

Efektem działań przeprowadzonych na podkarpackim odcinku autostrady A4, jest skontrolowanie blisko 100 kierujących i ujawnienie 78 wykroczeń, w tym m.in. 13 przekroczeń dopuszczalnej prędkości, 10 przypadków nieutrzymania prawidłowego odstępu pomiędzy pojazdami oraz 13 wykroczeń związanych z niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonu komórkowego.

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Zdjęcia: KPP Dębica