WYSTAWA OBRAZÓW STEFANII WÓJCIK

Biblioteka Publiczna w Pustyni serdecznie zaprasza na wystawę obrazów pani Stefanii Wójcik. Ekspozycja składa się z 16 obrazów olejnych i 6 akwareli. Wystawę można oglądać w bibliotece do 30.04.2023 r.
Autorka ukończyła PLSP w Zamościu – konserwacja zabytków, a następnie studia i dyplom na UMCS w Lublinie. Od 20 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli oraz próbowała batiku i pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w muzeach i wielu domach w kraju i za granicą (Belgia, Niemcy, Holandia, W-Brytania, Hiszpania, Kanada, Australia ,USA).
Zdobywczyni wielu nagród m. in : Nagrody Kuratora ,Medalu Kuratora, wielokrotnie Nagrody Burmistrzów, Antka Roku, Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości, 2 x nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale, wyróżnienia i nagrody m.in w Przeglądach Ogólnopolskich np. w Rzeszowie, w Zamościu itd.
Zapraszamy!

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wystawa-obrazow-stefanii-wojcik-3206.html