Wypadek w Brzostku. Autobus z pasażerami przewrócił się na bok

reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego, do którego doszło po godzinie 22 w Brzostku. Do tarnowskiego szpitala w celu przeprowadzenia badań przewieziono dwie nastoletnie obywatelki Niemiec.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godz. 22 w miejscowości Brzostek. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący niemieckim autokarem m-ki Setra, 48-letni kierowca prawdopodobnie zasłabł. Z relacji świadków wynika, że kierowca zdążył zwolnić, włączyć światła awaryjne i zjechać na pobocze drogi. Z uwagi na przydrożną fosę autokar przewrócił się na prawy bok.

W zdarzeniu lekkich obrażeń ciała doznały dwie nastolatki, w wieku 15 i 16 lat. Obie zostały przewiezione do szpitala w Tarnowie. Kierujący autokarem 48-latek, był trzeźwy. Mężczyznę przewieziono do szpitala w Dębicy. Autokarem podróżowali do Krosna obywatele Niemiec, 15 dzieci oraz ich 3 opiekunów. Na miejsce zdarzenia zostały skierowane busy, które przewiozły pozostałych pasażerów do ich kwater docelowych w Krośnie.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia sporządzili stosowną dokumentację pozwalającą na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzostku.

Źródło: Podkarpacka Policja