Wycieczka Dziecięcej Drużyny Pożarniczej OSP Nagawczyna.

2 czerwiec na długo pozostanie w pamięci małych strażaków w Nagawczyny. Wszystko za sprawą wycieczki do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Dobczycach. Ośrodek w prosty i atrakcyjny sposób uczy dzieci i młodzież podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej. Jego celem jest podnoszenie wiedzy i świadomości społecznej dotyczącej określonych zagrożeń, a także propagowanie właściwych postaw w obliczu niebezpieczeństwa. Uczestnicy zajęć mogli wcielić się w rolę strażaków, odsłuchać nagrania autentycznych zgłoszeń alarmowych, przebrać się w mundury strażackie i „wyjechać” na pierwszą akcję.

Następny przestanek to park rozrywki „Zatorland”. W pierwszej kolejności zwiedzili największą atrakcję jaką jest Lunapark oraz Park Ruchomych Dinozaurów. Uczestnicy spacerując ścieżką edukacyjną prowadzącą przez las, w pięknej scenerii podziwiali ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury. Wrażenia te wzmocnił oglądany w kinie 5D film o ich życiu. Wychodząc z parku odwiedzili Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Kolejną atrakcją był Park Mitologii na wodzie. Tam przenieśli się do czasów bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. Płynąc tramwajem wodnym i słuchając nagrania, przez chwilę poczuli się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń: wojny bogów z gigantami czy podstępu trojańskiego. Zmęczeni, po tak wielu atrakcjach i szaleństwach zabawy, udali się w drogę powrotną.

Wyjazd możliwy był dzięki środkom finansowym pochodzącym z budżetu Gminy Dębica i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica

 

Przedstawiamy również link do krótkich filmów: https://fb.watch/k-lYvi7gus/

Więcej zdjęć na: OSP NAGAWCZYNA

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wycieczka-dzieciecej-druzyny-pozarniczej-osp-nagawczyna-3343.html