Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy liczy na ofiarność mieszkańców. 1 i 2 listopada na nekropoli przy ul. Cmentarnej przedstawiciele świata kultury, nauki i polityki będą kwestować pod hasłem „Wdzięczność i Pamięć”. Dochód z datków wrzuconych do puszek posłuży m.in. renowacji nagrobków.
Akcja Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem nie będzie jedyną na terenie dębickich cmentarzy. W Dzień Wszystkich Świętych tarnowscy alumni na wszystkich nekropoliach, poza tą najstarszą, przeprowadzą kwestę na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie. Z kolei Dębiccy Patrioci na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Cmentarnej zbierać będą fundusze na upamiętnienie bohaterów Podziemia Niepodległościowego.





