Zrób przelew i ratuj zabytkowe nagrobki

Poniedziałek, 26 Październik 2020

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy zwraca się z apelem o wsparcie tegorocznej kwesty na remont zabytkowych mogił dębickiej nekropolii przez wpłaty dobrowolnych kwot na konto Towarzystwa.

Z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kwesta na Cmentarzu Parafialnym w Dębicy przy ulicy Cmentarnej. Jednak organizatorzy nie poddają się i apelują do wszystkich mieszkańców o dobrowolne wpłaty na konto Towarzystwa. Jak informuje Wirginia Lis, przewodnicząca Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem, jeszcze w listopadzie ze środków towarzystwa dokończone zostaną prace brukarskie na alejce sąsiadującej z Cmentarzem Wojskowym. – Gorąco zachęcamy do wpłacania pieniędzy na rzecz ratowania cennych i zabytkowych nagrobków – apeluje Wirginia Lis.

Wpłaty na ratowanie zabytkowych nagrobków oraz remont Starego Cmentarza w Dębicy można dokonywać wpłacając dobrowolne datki na konto Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy.

Numer konta: 77 8642 1139 2013 3906 2008 0001

Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym Biskup Tarnowski Andrzej Jeż zwrócił się do wszystkich diecezjan z prośbą o indywidualne nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów swoich bliskich na całą „oktawę”. – Bardzo proszę, aby w duchu chrześcijańskiej odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz bliźnich, stosować się do zaleceń wydawanych przez władze państwowe i służby sanitarne – zaapelował biskup w specjalnym dekrecie.

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/10/zrob-przelew-i-ratuj-zabytkowe-nagrobki