Wspólne kolędowanie w Klubie Seniora „Zawsze Młodzi” w Zawadzie.

reklama

Piękna, stara tradycja wspólnego kolędowania już na dobre zagościła w Klubie Seniora "Zawsze Młodzi" w Zawadzie, rozbrzmiewając melodiami najbardziej znanych polskich kolęd i pastorałek. Tak też było i w tym roku 30 stycznia, kiedy to sala w Centrum Oświatowo-Kulturalnym w Zawadzie zapełniła się seniorami i zaproszonymi gośćmi, którzy wspólnie zaintonowali tradycyjne kolędy. Ponad 90 osób z Zawady, Nagawczyny i Podgrodzia spotkało się na wspólnym kolędowaniu "Oj, grajcie, śpiewajcie Mu…".

Spotkanie rozpoczęła  liderka Klubu Seniora pani Teresa Pietrzyk, która powitała wszystkich zebranych seniorów oraz gości.

A swoją obecnością zaszczycili: Marek Mikrut – Z-ca Wójta Gminy Dębica, Sylwia Zapał – Z-ca Dyrektora CKiB Gminy Dębica, ks. Roman Grabowski, Małgorzata Pikul-Burdzy wraz z Zespołem Śpiewaczym "Podgrodzianie", Agata Wiater – Radna i Sołtys z Nagawczyny, Tomasz Bukowski – Radny Gminy Dębica, Kazimierz Kudła – Sołtys, Stanisława Rakoczy – Przewodnicząca KGW, Adam Drąg – Komendant OSP Zawada oraz Kluby Seniora z Nagawczyny, Podgrodzia, Zawady  i członkinie KGW,

W świąteczny nastrój wprowadził nas Zespół Śpiewaczy "Podgrodzianie", seniorki z Podgrodzia i Zawady oraz Zuzia Bukowska z Grupy Teatralnej "Kukiełkowe Bractwo". Oprawa muzyczna to dzieło Marcina Orlata, a wokalna – Małgorzaty Pikul-Burdzy.

A potem wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki przy akompaniamencie akordeonu, dyrygowała pani Małgosia. W przerwie był czas kulinarnej degustacji oraz przyjacielskich rozmów. O poczęstunek zadbały panie z Klubu Seniora "Zawsze Młodzi" z pomocą KGW.

Po przerwie znów zabrzmiały kolędy i pastorałki. Wielkie wzruszenie wśród zebranych wywołało wykonanie "Kolędy dla nieobecnych" przez panów z Zespołu "Podgrodzianie": Jerzego Rębisa i Stanisława Warżela.

Można na koniec powiedzieć, że siedząc w gronie innych śpiewających czujemy radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. To wspólne śpiewanie dało wszystkim moc radości i uśmiechu. Dziękujemy "Podgrodzianom", pani Małgosi i panu Marcinowi oraz organizatorkom i wszystkim paniom, które przygotowały poczęstunek.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/wspolne-koledowanie-w-klubie-seniora-zawsze-mlodzi-w-zawadzie-1378.html