„Wieczorne bzykanie” zachwyciło publiczność – Majówka Szkółkarska w Zasowie

Choć praca w szkółce drzew owocowych i ozdobnych trwa cały rok, mieszkańcy słynącego z ogrodnictwa Zasowa znaleźli czas na wspólną zabawę. Na Majówkę Szkółkarską licznie przyszli mieszkańcy z całej gminy Żyraków, głównie Ci, którzy na co dzień zajmują się pielęgnacją roślin.  Na najbardziej zasłużonych czekały pamiątkowe statuetki.

Majowa impreza miała miejsce w pięknym otoczeniu zabytkowego parku i ruin XVIII wiecznego dworu Łubieńskich – inicjatorów szkółkarstwa w Zasowie.

Spotkanie w Zasowie było też okazją do wykazania się umiejętnościami. W szkółkarskich potyczkach zręcznościowych mieszkańcy Zasowa zmierzyli się z takimi dyscyplinami jak: smykanie, okulizacja i formowanie.

O artystyczny rys imprezy zadbali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zasowie, grupa kabaretowa seniorów z Wierzchosławic  i Gminna Orkiestra Dęta. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, zabawy i liczne animacje, a pyszne smakołyki przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Zasowianki” . Na wydarzenie zaprosili: Wójt Gminy Żyraków, Sołectwo Zasów, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie i Szkoła Podstawowa w Zasowie.