Wicestarosta zaprasza do udziału w seminariach i składania wniosków w programie INTERREG

Wicestarosta zaprasza do udziału w seminariach i składania wniosków  w programie INTERREG

Wicestarosta zaprasza do udziału w seminariach i składania wniosków w programie INTERREG

28 października 2022

InformacjeOrganizacje PozarządoweInne

Wicestarosta Adam Pieniążek, członek komitetu konsultacyjnego ds. Projektów Transnarodowych i Międzyregionalnych Interreg 2021-2027, serdecznie zachęca do  udziału w seminariach online i składania wniosków w ramach programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027.a

20 października br., podczas konferencji programowej w Hamburgu, oficjalnie ogłoszono drugi nabór wniosków na projekty małe i projekty główne w programie. 

Drugi nabór wniosków o dofinansowanie projektów małych potrwa do 26 stycznia 2023 r., a projektów głównych do 14 marca 2023 r. 

Ważne! Pierwszym obowiązkowym krokiem w aplikacji jest przedstawienie Project Idea Form- koncepcji projektu. W przypadku projektów małych należy to zrobić do 5 stycznia 2023 r., natomiast w przypadku projektów głównych do 14 lutego 2023 r. Przedstawienie koncepcji projektu pozwoli na konsultację wnioskodawcy z Wspólnym Sekretariatem i dopracowanie koncepcji projektu przed jego złożeniem. 

Ogłoszenia o naborze oraz więcej informacji znajduje się w zakładce programu na stronie www.ewt.gov.pl oraz na oficjalnej stronie programu

17 listopada br. odbędzie się krajowe seminarium informacyjne o zasadach drugiego naboru wniosków w programie.

Krajowy Punkt Kontaktowy programu (MFiPR) wraz z przedstawicielami Wspólnego Sekretariatu zapraszają do udziału w krajowym seminarium informacyjnym o zasadach drugiego naboru wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2021-2027. 

Podczas spotkania zostaną przedstawione zasady i priorytety tematyczne programu, harmonogram oraz szczegóły drugiego naboru wniosków. Uczestnicy spotkania zainteresowani złożeniem wniosku w naborze dowiedzą się między innymi jak skonstruować budżet i jakich błędów nie popełniać w aplikacji.

Seminarium informacyjne odbędzie się online w godzinach 10.00 – 14.00. Rejestracja jest możliwa do dnia 15 listopada br. Program oraz formularz rejestracyjny znajdują się TUTAJ.

W związku z ogłoszeniem naboru wniosków, Wspólny Sekretariat uruchamia kolejną serię webinariów dla wnioskodawców.

W listopadzie odbędą się 3 seminaria online prowadzone przez przedstawicieli Wspólnego Sekretariatu programu. Daty oraz zakres tematyczny spotkań można sprawdzić TUTAJ
 

Źródło: https://www.powiatdebicki.pl//aktualnosci/aktualnosci/wicestarosta-zaprasza-do-udzialu-w-seminariach-i-skladania-wnioskow-w-programie-interreg,art-2782